שיחה ראשונה חינם

03-3810088

במקרים דחופים

058-446-3344

ליצירת קשר, השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  איך לבחור יועץ משכנתא?

  תחום ייעוץ המשכנתאות וההלוואות לדיור הוצף בשנים האחרונות, בשל קורסים קצרים שנועדו להכשיר יועצי משכנתאות מזדמנות ללא השכלה פיננסית מוקדמת. מחד, היתרון להצפה בשוק הוא הפחתת מחירי הייעוץ, מאידך, החיסרון כואב בהרבה. יועצי משכנתאות מתחילים בעלי יכולות שיווקיות, מצליחים להפיל בפח אלפי משפחות שצורכות את שירותיהן, ולא יודעות כי בטווח הרחוק ישלמו סכום גבוה יותר על המשכנתה. במאמר זה נדון בהרחבה בנתונים שכדאי לבדוק על יועץ המשכנתה שמציע לכם את שירותיו.

  יועץ משכנתא – כמה זמן הוא עוסק בתחום?

  השאלה הראשונה שעליכם לשאול את יועץ המשכנתה או את הנציגים המשווקים את שירותיו היא "כמה זמן אתה בתחום המשכנתאות?" לנתון זה יש חשיבות גבוהה. מדוע? משום שאדם שמשווק משכנתאות לאורך שנים, מכיר את התנודתיות של השוק. יש תקופות שבהן ריבית הפריים נמוכה, תקופות שבהן המט"ח גבוה או נמוך, ויש תקופות שבהן ריבית קבועה תהיה רווחית יותר מריבית משתנה.

  תמהיל המשכנתה המוצע על ידי הבנק לא ישקף את הצפי הרווחי ביותר ללקוח לטווח הרחוק, אלא נועד לגרום לו לסגור את ההלוואה נכון להיום. לכן, אדם שאינו מנוסה בייעוץ משכנתאות עשוי להמליץ לכם להשתמש בתמהיל של הבנק או ליצור עבורכם תמהיל שאינו משרת את האינטרסים הכלכליים שלכם לטווח הרחוק.

  בנוסף, ליועץ משכנתה מנוסה יש ניסיון רב בהתאמה של יכולת התשלום שלכם, קביעת ההון העצמי המומלץ ומשך ההלוואה. בעוד הבנק ינסה למזער סיכונים ככל הניתן ולמקסם את הריבית, יועץ המשכנתה ינסה לפעול לטובתכם. הוא יסייע לכם לקבוע סכום חודשי סביר, בהתאם ליכולת הכלכלית הנוכחית שלכם תוך ביצוע גידור הסיכונים עבורכם. אדם מנוסה ידע זאת טוב יותר מיועץ משכנתאות מתחיל.

  ליווי אחרי החתימה על המשכנתה

  שאלה נוספת שעליכם לשאול היא "האם יועץ המשכנתאות עוסק בתחום למחיתו או כהכנסה צדדית?" תופתעו לגלות, אך סטודנטים ובעלי מקצועות חופשיים רבים עוברים קורס מהיר לייעוץ משכנתאות ועוסקים בתחום רק באופן זמני. במקרה כזה, לאחר שקיבלתם את המשכנתה והתחלתם לשלם אתם עשויים להזדקק לסיוע נוסף.

  בשלב הזה אם מדובר ביועץ משכנתאות שעוסק בתחום במקביל לתחומים אחרים, או אדם שסגר כבר את עסק יעוץ המשכנתאות הוא לא יהיה זמין עבורכם. לעומת זאת, יועץ משכנתאות בעל ניסיון רב, שבנה מוניטין וצבר חוג לקוחות, יהיה זמין עבורכם גם בעוד שנה, שנתיים או עשור לשאלות בכל נושא, למשל, ייעוץ הנוגע למחזור של המשכנתה בהתאם לתנאי השוק.

  סיוע וליווי במסמכי הביטחונות על ידי יועץ משכנתאות 

  בהליך קבלת משכנתא ישנו הליך של בטחונות וערבויות לבנק.ישנם בנקים שדורשים לבצע  את ההליך לפני החתימה על המשכנתא וישנם בנקים שדורשים אחרי החתימה.המשרד שלנו מלווה את הלקוח גם בהליך זה כדי שיתבצע בצורה הכי מהירה ונכונה כי מספיק ששמאי לא יעריך נכון את הנכס הנרכש זה יכול להפיל את העיסקה או להכניס את הלקוח לבור תקציבי שאין לו מספיק הון נדרש לכן חשוב לקחת יועץ שמלווה גם בהליך זה(שמאות,נטוריון.רישום בטאבו וכו).

  בנוסף, יועץ משכנתאות מנוסה ידע לסייע לכם למצוא את המסלול המתאים ביותר עבורכם בהתאם לביטחונות שאתם יכולים להציג, תוך התאמה לתוכניות העתידיות שלכם. למשל, אם אתם רוצים למכור את הנכס הנוכחי ולרכוש חדש, תצטרכו להתנהל בצורה שונה מאשר אם אתם מתכוונים להשאיר את הנכס הקיים ברשותכם. בנוסף, הדרך שבה תציגו את שווי הנכס, השמאות שתקבלו עליו ועוד משתנים נוספים. כל אלה ישפיעו על הריבית שהבנק יקבע עבורכם. לכן, תנו ליועץ מנוסה לצלוח עמכם את תהליך הצגת הביטחונות בכל שלב, כאשר הוא מלווה אתכם יד ביד.

  ידע פיננסי מקיף

  תחום ההלוואות הוא מורכב מאד, וכולל מגוון רחב של אפשרויות שיועץ משכנתה מתחיל עדיין לא מכיר. למשל, ניתן לבקש מהבנק הלוואת גישור לנכס אחר, ולהציג הון עצמי גבוה יותר. ניתן גם לצמצם את ההון העצמי בהתחלה, ולאחר־מכן לסגור חלק מהמשכנתה בתשלום אחד. יעוץ מקצועי של אדם בעל ידע פיננסי מקיף הוא יקר מפז. בדרך כלל, משפחות ללא ניסיון בלקיחת משכנתה לא ידעו מה היתרונות שיש לכל אחד מהמסלולים הללו, ויתקשו לקבל החלטה מושכלת. אדם שמלווה אותם, ומסביר באריכות על כל אפשרות, יסייע לעתיד הכלכלי שלכם ושל המשפחה תוך יצירת מסלול המשכנתה המשתלם ביותר עבורכם.

  לפני שאתם מחליטים מי יהיה היועץ שלכם, נסו לבדוק היכן למד ייעוץ משכנתאות, האם הוא מתמחה בתחומים פיננסיים נוספים ואילו עוד שירותים הוא יכול להעניק לכם. בנוסף, הוא יוכל לציין בפניכם אילו מסמכים להציג בפני הבנק, ואיך לצלוח את השאלות השונות שיעלו הפקידים המקבלים החלטות. ניתן גם לבקש שירות מלא, שבו יועץ המשכנתאות מבצע את כל התהליך עבורכם ומשתמש בניסיונו הרב להשגת התנאים הטובים ביותר.

  לסיכום, יעוץ משכנתא יכול להיות הכלי הנכון ביותר שלכם להתמודד מול פקיד בנק מיומן, שעשוי להציג בפניכם אפשרויות שונות שאינן משתלמות עבורכם. כבר בתחילת הדרך כדאי להסתייע בשירותיו. חשוב, לא ליפול במלכודת הייעוץ "הזול" של יועצים מתחילים, ולבחור באדם בעל ניסיון רב וידע פיננסי מקיף לביצוע אחת מההחלטות הכלכליות החשובות ביותר בחייכם.

   

  ליצירת קשר, השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים